Loading...
Skip to Content

Płyta tłoczona CD w opakowaniu kartonowym typu Digipack CD 6P

Date: Listopad 2023>
Tytul:Koncert Kolęd i Pastorałek – 2023>
Front - Płyta tłoczona CD w opakowaniu kartonowym typu Digipack CD 6P, MAŁA ARMIA JANOSIKA

Karton digipacka po druku offsetowym nie jest zabezpieczony dodatkową folią tylko lakierem dyspersyjnym (do wyboru na mat lub błysk ) – co to jest?  Lakier dyspersyjny służy do uszlachetniania powierzchni pokrytych farbą drukową oraz do mechanicznego zabezpieczenia druku. Lakier dyspersyjny na pokrytej nim powierzchni tworzy bezbarwną warstwę, ma wpływ na odbiór przez ludzkie oko barwy druku.

Sides outside - Płyta tłoczona CD w opakowaniu kartonowym typu Digipack CD 6P, MAŁA ARMIA JANOSIKA

Ważną zasadą w druku offsetowym jest prawidłowe przygotowanie projektu graficznego z tekstami zamienionymi na krzywe. Podczas projektowania program graficzny korzysta z zainstalowanych fontów. Zapisanie projektu z niepokrzywionymi tekstami i otworzenie go na innym komputerze, na którym fonty zawarte w projekcie nie zostały zainstalowane, spowoduje użycie fontów zastępczych, a co za tym idzie, projekt będzie miał błędy. Dzięki przekształceniu tekstów na krzywe, wszystkie teksty zostaną zastąpione matematycznym opisem obiektów geometrycznych w płaskiej przestrzeni i będą prawidłowo wyświetlane na każdym komputerze.

Sides inside - Płyta tłoczona CD w opakowaniu kartonowym typu Digipack CD 6P, MAŁA ARMIA JANOSIKA

Zastosowany specjalny wykrojnik z małym grzbietem umożliwia wydruk szerokich zdjęć z bardzo małą stratą fotografii. Druk offsetowy w tej wersji odbywał się w technice druku 4+0 – zadruk jednostronny złożony ze wszystkich składowych CMYK, nie drukowana jest druga strona kartonu - stąd wew grzbiety kartonu digipacka są bez zadruku.

Najważniejsze elemanty tej produkcji.

  • Płyta CD w wersji tłoczonej z nadrukiem offsetowym na białej apli
  • Digipack CD w wersji 6P (6 Pages) składniki:
  • - karton GC1 350g.
  • - druk offset CMYK 4+0
  • - lakier dyspersyjny błysk
  • - 1 x tray CD CT.

Jeśli jesteś zainteresowany podobnym typem produkcji - wskaż ją w swoim zapytaniu. Zapraszmy do współpracy.

 Home